Aan tafel met Barbara Pas
Op woensdagavond 21 juni 2023 mocht Barbara Pas, fractieleidster in de Kamer van Volksvertegenwoordihers en de leading lady van het Vlaams Belang, het laatste Libera!-diner voor het zomerreces komen opluisteren met een speech over het communautaire en de strategie van haar partij met het oog op de stembusslagen van 2024.
Dat haar partij de wind in de zeilen heeft, verandert niets aan het bilan dat Pas opmaakte. Alles is en blijft volgens haar communautair. Bijgevolg moet elke fundamentele hervorming noodzakelijkerwijze gepaard gaan met méér Vlaamse bevoegdheden en onafhankelijkheid.
Barbara Pas putte uit haar recente boek “Bodemloos”, samen geschreven met professor Lode Vereeck, om het oude debat van de transfers opnieuw aan te zwengelen. Los van de bedragen gaat het om enorme opportuniteitskosten voor Vlaanderen, geld wat niet uitgegeven zou kunnen worden aan lagere belastingen of meer sociale bescherming.
Zoals gebruikelijk op een Libera!-avond waren er vanuit de zaal heel wat vragen. Pas is niet aan haar proefstuk toe en pareerde de kritieken of gaf de nodige draai aan de opmerkingen om iedereen van antwoord te kunnen zijn.
Volgens haar is het Vlaams Belang de ondernemers niet vergeten, willen ze ook nog altijd de belastingen verlagen en de regelgeving verminderen, de particratie aanpakken en de partijfinanciering drastisch verminderen, ook al liggen de accenten in de communicatie misschien wel wat anders dan vroeger.
Andere thema’s die – kort of wat langer – aan bod kwamen, waren onder meer de toekomst van Brussel, de plaats van Vlaanderen in Europa, het nieuwe “Chez Nous” als Vlaams Belang-tegenhanger in Wallonië, en de interpersoonlijke relaties achter het cordon sanitaire.

